Grimm

21. října 2012 v 11:20 | Tessie |  Grimm
Zdar děcka! Dneska si povíme o jednom fajne seroši:)

Detektiv Nick Burkharth má neuvěřitelně sympatickou, milou a inteligentní přítelkyni, fajne parťáka (aneb ten černoch, kterej nesmí chybět v žádným flmu, aby to někdo neprohlásil za rasismus:)) a obecně mu nic nechybí. Rodiče měli ve dvanácti nehodu a od té doby ho vychovávala milovaná teta Marie povoláním knihovnice.
Jenže pak Nick začne vidět divný věci. A to dost divný věci. Případ začíná tím, že v lese najdou studentku roztrhanou a rozházenou po celým lese.
V tu dobu přijíždí teta Marie (která má raka, kterej může propuknout kdykoli), aby mu řekla o rodiném prokletí a o tom, že je Grimm. Než stihne říct víc a napadne ji Hulda, v praxi další obluda s kosou, kterou společnými silami zastřelí a Marie putuje do nemocnice, ale ještě před tím dá Nickovi přívěsek- skrytej klíč s tím, že ho nikdy nesmí dát z ruky.
Nick zatím dál řeší vraždu. Jenže mezitím zmizí malá holčička, která si cestu k dědovi zkrátila přes "park", další děvčátko v červené mikině. To se rozjíždí pátračka, a jedinou stopou je otisk kanady, kterou našli mezi cárama červené mikiny a kouskama. . . vždyť to je jedno. Kouskama první oběti, no:D

Při pátrání po parku, kde Nick a jeho parťák najdou růžovej batůžek pohřešované, Nick doběhne na kraj lesíka a co nevidí: samotář v šedým svetru si jde pro poštu, a když kolem projede banda capartů na kolech, neudrží se. . . a tak trochu zavětří a očka se mu zabarví krví. Nick ho profesionálně sejme a jako odůvodnění kolegům samozřejmě neřekne, že se mu xicht protáhl do vlčí podoby, ale že dpovídá popisu. Po prohledání domu (a co že nemáme důkaz, když už vám policista proletěl dveřma a srazil vás na schodiště, tak už vám uděláme kompletní prohlídku, sousedi to pochopí a vy si zase uklidíte) je ale všechno dokonale čistý a nikde není mrtvolka ani červená.

Nick to ale jako každej tvrdohlavej mezek (tzn. hlavní hrdina rebel) nevzdává a v noci Monroea sleduje. Po tom, co se šťourá v hodinách, vyjde na dvorek a uleví si na plot, zaběhne dovnitř. Ale když se Nick plíží okolo okna, vyletí po něm v odhalené podobě a sejme ho. Když už to vypadá, že z Nicka zbyde jenom daší krvavá kaše, Monroe se přemění zpátky a ,,Klídek chlape, jenom jsem si tě chtěl trochu proklepnout. A to okno mimochodem zaplatíš."

Dají si pivo a Monroe vypráví, jak ho rodiče strašili historkama o takových, jako je on, a kdysi se jim fakt bál. Tudíž- naši haranti se straší Wesenama (všema "nadpřirozenejma", co se maskujou jako lidi a většinou je loví nebo ostatní Weseni loví je), a děti Wesenů se straší Grimamma.

Důležitá otázka- co je na Grimmech tak super?
Ve chvíli, kdy se wesen rozruší, lekne, vystresuje nebo naštve, je můžou vidět. Přemýšlejte, kolikrát denně vám hrkne a máte pidi zástavu srdce?
Navíc, Grimmové mají vrozenou houževnatost a paličatost, silnou intuici a morální zásady, navíc jsou odolní proti ůčinkům určitých kleteb a kouzel typu očarovaný mince z Řecka, který fungujou trochu jako Milášek.
To mimochodem Nick našel v přívěsu tety Marie- knihy s obrázkama, náčrtama a poznámkama ve všemožných jazycích, hlavně německy, po předcích Grimmech. A taky tím, co používali- řemdichy, paliče, kuše na obrovský kulky (na trolly, hmmm), jedy, vzácný přísady a recepty a vlastně na spoustu věcí.

Nick se tak dozvídá, co je Monroe ve skutečnosti zač: Blutbad, v překladu "Velký zlý vlk". Až na to, že Monroe je renomovaný blutbad, který už léta nikoho nezabil. Pevný režim, dieta, pilates. Taky hraje na cello a je hodinář, ale o tom později.
Monroe je donucen/pomůže Nickovi vyčmuchat (doslova) stopy blutbada, který má na svědomí červený mikiny. Uprostřed lesa, mechem zarostlá chajda, v mzle, v noci. Hlavně se ale Monroe dvacet metrů od ní sekne a očka se mu zalijou červenou a že jako dál nejde, protože si tamnější blutbad označkoval teritorium (což Monroe dělá taky a občas se mu to šikne) a jakmile to Monroe cítí, není úplně jistý, jestli se udrží a nepomůže svému druhu.
Chlapík v chajdě... no, to máte jedno. Jukněte se na to. Blutbad dělá sufré a créme brulée:D

Monroe: Velký zlý vlk

Teta Marie mu kdysi zabila prababičku. Nebo babičku? Každopádně ji zkrátila o hlavu. A ještě někoho ze vzdálených příbuzných. ,,Sice si to nejspíš zasloužil za to všechno, co udělal, ale byl rodina."

Rozhodně nejoblíbenější postava seriálu. Nejvtipnější a nejčastější hlášky. Skvělý výrazy a chování. Zatímco ostatní blutbadi loví prasata, unáší děti do zásoby nebo trhají lidi na kusy, aby se jim snáz jedli, Monroe pomáhá Grimmovi lovit Weseny-vrahy, živí se jako hodinář a pravidelně od půl sedmé cvičí pilates.
Sranda v díle Rozpusť si vlasy- spoiler pro ty, co nejsou ve střehu- sedmiletou holčičku unesl do lesa soused. Jenže holčička byla adoptovaná a ta trochu blutbad, a právě ve chvíli stresu a strachu se to v ní projevilo.
Addison měl skvělé alibi, protože byl v nemocnici právě v den, kdy malá Holly Clarková zmizela, když si hrála na dvorku. Byl na tůře a ošklivě ho pokousal divoký pes až do té míry, že mu vyrval z nohy sval, a tím z něho nadosmrti udělal mrzáka.

Od toho uplynulo devět let a dealera, kterej v lese pěstova májku, něco v noci vyrušilo ve chvíli, kdy se chytal zastřelit pár, na kterej v lese narazil. Stihl jednou vystřelit, zatímco se pár dostával z poust. Pak už jen utíkali a za sebou slyšeli, jak něco prohledává a rozhazuje tábor, a vrčení.

Ovšem ani rostlinka nezmizela. Zato se vypačilo všechno teplé oblečení, spacák a zásoby. Dealerovi někdo zlomil vaz a kolem rku měl dlouhý hnědý vlas. DNA sedělo na Holly Clarkovou.
Nick ale Holly na místě činu zahlédl a kousek ji sledoval- blutbad s dlouhými vlasy, zhruba v šestnácti letech. Opět žádá Monroeho o pomoc a ten se nakonec nechá ukecat fotkou sedmileté Holly. Nick má podezření, že je zraněná (kdo by to čekal:D), a to konkrétně kulkou po posledním zápase.

Nick debazuje, jestli je vůbec možný, aby děvět let přežila sama v lese, byť jako blutbad. No, jestli není, tak asi těžko. Pak debata o tom, jak ji dostanou domů, když ji najdou.
,,Věděl jsi od narození, že jsi blutbad?"
Při prvním zavrčení, kdy malý blutbadský vlče utící chuť uštvat někoho přes les nebo mu rozdrápat obličej, je to divný a tak trochu má strach samo ze sebe. Tudíž, Holly nikdy neměla v okolí nic jinýho, než lidi. Když vyrvala chlapovi z nohy sval, pokousala ho a zahnala, nevrátila se, protože měla strach. Takže sbalila věci, který tam nechal, nechala jet blutbada naplno a díky tomu přežila a vybudovala si skrýš, do které nosila zásoby a oblečení, který kradla v okolí (a občas taky nejspíš chytila nějaký malý zvířátko).
Nick a Monroe vezmou čtyřkolky, nejrychlejší způsob, jak se do hloubi lesa dostat, a Monroe zachytí stopu. Po chvíli narazí na Holly, chvíli se nahání, pak se Holly otočí a zařve, na to se Monroe odhalí taky a řve zpátky. Podle něho z nějakýho důvodu úžasnej zážitek, opět běží za Holly, až ztratí stopu. Teda- je cítit všude okolo, ale Monroe neví, kterým směrem má jít. A pak si všimnou boudy několik metrů nad zemí.
File:Blutbad Clark1.png
Zkrátím to- Holly je v horečce v bezvědomí, protože má v boku díru už druhej nebo třetí den. Probudí se a začne pouštět hrůzu, ale Monroe jí ukazuje, že je taky blutbad. Pak na ni zase mluví, dokud nepřekonají jazykovou bariéru (pomocí staré růžové sponečny, kterou si Holly pečlivě střeží). Už to vypadá jako happy end, Holly má první pomoc a může bez výčitek omdlít. Ale v lese jaksi není signál, takže Nick běží zpátky, aby zavoval parťákovi, kterej už mezitím má pachatele, souseda Addisona.
A další průser- dealer, poctivý občan, měl dva stejně poctivé a láskyplné bratry, kteří se rozhodli pomstít bratrovu smrt. Vyrazili do lesa a na méstě, kde zemřel jejich brar, stojí v měsíčnm svitu Monroe a kope kořen lopuchu pro jeho protibolestný účinky.
Bratři ho sledují až ke skrýši a pak ho přinutí slézt dolů. Holly se pohne, dřevo skřípne a jeden bratr jde zkontrolovat, jestli tam opravdu někd není. Nikoho nenajde, ale zato pozná bratrovy deky a spacák. Ve chvíli, kdy už se chystají Monroea zastřelit, přiběhne Nick a na jednoho z bratrů namíří s tím, že je policajt a že jedou posily. Bezvýchodná situace- ,,když střelíš mě, bratr střelí tohohle". Mornoe pustí na Nicka výraznej pohled a oči se mu zase zbarví do toho krásnýho rudo černýho odstínu, když kolem něco proběhne, bratři se začnou rozhlížet a otáčet, až jednoho sejme hustej cop Holly a zlomí mu vaz, zatímco Nick střelí druhýho do ramene. Monroe běží k Holly, a tehdy nastává ten okamžik, kdy všechny holky upustí okouzlený "oooo" a zazubí se.
Holly konečně přišla na to, že není jediná na světě, kd vrčí, vyje, kouše a trhá králíky. Čímžto si Monroea velice oblíbí jako jediného svého druhu. Šťastně se setká s matkou a neomylně určí Addisona jako pachatele. A jak ho spatří, oči se jí zase zabarví...
No kdo by odolal takovýmu kukuči? ':)
Až doteď jsem nepostřehla, že by se v téhle podobě vůbec kdy usmál:D
A časem si i Monroe najde spřízněnou wesenku Fluschbau.
I když jim piknik naruší jedna hnusná nemoc, kterou chytne i zmíněná Fuchsbau.
A Nick svou drahou polovičku ztratí.
...a způsobí to tahle. Tak trochu hexenbiest:)
Kapitán se taky hezky vybarvuje, hlavně tím, že má obchody s většinou zločiných wesenů ve městě. I na světě. A skvělý rodinný vztahy.

Takže závěrem. . .

V Grimmovi si užijete. Prokletý mince, klíč, Nickovi rodiče a jejich údajná smrt, čarodějnice a jejich otrávený kočky nebo sušenky s krví, kapitán Nevímjistějaksetopíše a stejně ho hned poznáte, Monroe a jeho přátelé taky abstinenti, nakažlivá nemoc podobná moru a vzteklivě (žlutej mor, možná) a stovky druhů wesenů a každej druh jiná vraždící praktika. Někteří nechtějí, ale nemají na výběr. A jiní chtějí až moc. A jiní jsou na konci potravního žebříčku/řetězce
blbý, no).
Občas se ani Monroe neudrží a pak jsou z toho problémy ve formě urvaných končetin a vyděšených lidí. Stane se, no. Ale nezabil už léta, tak co je jedno dvě malý uklouznutí, když si ostatní začnou?
Takovej šok. Přijdete s kamarádkou fuchsbau do dmu vašeho společnýho kamaráda Grimma, všechny musíte přesvědčovat o tom, že jste opravdu přátelé a že neseká hlavy na potkání, vejdete a nejednou vás jeden grimm srazí na zem a pokusí se vás zabít stejně jako vaše předky.
Taky nápad. POžádat blutbada, aby chránil grimma. Tam mimochodem byla ta urvaná ruka a teta Marie zemřela.
A taky je někdy tak báječnej gentleman:D Dá si tu práci a roztrhá kočičáka pro dívku, která ho kdysi opustila. Vážně sladký:)

Zkrátka fajne film, kterej se sice nemůže rovnat profesionálnosti Hry o trůny nebo Sherlocka, ale zato s prstem v nose ve všech ohledech předčí všechny Upíří deníky a všechny filmy ságy Stmívání, i když tu předčí snad i Nezkrotná Angelika a španělský telenovely:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | E-mail | Web | 2. ledna 2014 v 16:44 | Reagovat

Vtipnej a hodně obsáhlej článek! já mám Grimma taky moc ráda a myslím, že když si tento článek přečte někdo, kdo ho nezná, musí si ho snad taky zamilovat;D

2 Tom Tom | E-mail | 16. března 2014 v 19:34 | Reagovat

čau nevíte jak se jmenuje ten song co hraje na začátku grimma ?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama