Seniora napadl pes a následně jeho majitel

27. října 2012 v 11:23 | Tessie |  Ostatní
Ano, přesně tak to vyznělo včera ve zprávách. Miluju zprávy. Pohádky.

Osmdesátiletý senior- ddeček! se holí ohnal po divokém psovi, který bez náhubku a bez vodítka pobíhal po parku. Na to se na ubohého starce, neschopného chůze, vrhnul statný násilnický macho, zkmlátil ho do krve a kopal ho do břicha, i když už stařeček ležel na zemi. Nakonec ho zachránil kamarád, který útočníka hrdině okřikl, a ten okamžitě zbaběle utekl.

...

Poslouchá se to dobře, viďte?

Až na to, že po reportáži se přihásil surový hloupý pejskař a vysvětlil situaci tak, jak se stala podle něho (a určitě proto, aby dostal mírnější trest, aby ze sebe mohl udělat oběť a vypouštět svou krvelačnou bestii na naše děti).

Senior s holí se v parku ohnal po yorkshírském teriérovi a holí mu prorazil lebku, pes okamžitě padnul k zemi v kritickém stavu. Majitel muže napadl, pak vzal své umírající zvíře a okmžitě s ním jel k veterináři. Pes je stále v ohrožení života.

Yorkshír. Všichni je známe. Jednoho mám doma, a i když ten náš je na yorkshíra Sandor Clegane (198cm), má něco přes tři kila. Čili menší, než průměrnej vypasenej kocour.

A tato krvelačná bestie, bez vodítka a bez náhubku, která pobíhala po parku a ohrožovala děti, zuřivě proběhla kolem seniora, který musel bránit sebe i okolí, za což byl brutálně zmlácen.

Fajne, a teď racionálně. Do teď to tvrdila televize, a pořád ještě jeho výpověď zpochybňuje (údajně se to stalo tak a tak, říká to on, ten, co bije stařečky...).

Realita? Yorkshír běhá po parku. Vyběhne pár metrů odpředu, stejně jako když ho vedu já na vodítku, páč zachytil zajímavou stopu nebo se prostě chtěl proběhnout po dni doma.

Víte, jací bývají staří chlapi. Bez sexismu, bez feminismu, bývají nesnesitelní. Morousové, kteří si stěžují na všechno a na všechny. A ráda bych zdůraznila, že svoje prarodiče miluju a mám úctu ke star(ší)ým lidem, ale tohle je prostě fakt, stejně jako seniorky mají úžasnou schopnost hádat se kvůli tomu, že v letáku je špěnát o korunu levnější. Obojí ale chápu a v jejich věku na tom nejspíš budu stejně.

Takže morous praští yorkshíra holí a malýmu zviřátku taková rána prorazí lebku, okamžitě padá k zemi a umírá.
Kdyby mýho psíka kdokoli jenom okřiknul, ohnal se po něm nebo nedej bože ho praštil a prorazil mu lebku, zranil by ho, urazil nebo přizabil, bez ohledu na věk a pohlaví bych mu vyškrábala oči. Nejdřív.

Kdyby byl majitel takovej surovej macho, jak ho líčily zprávy, těžko by se sám dobrovolně přihlásil policii. Kdyby kecal o tom, že jeho psík je v kritickým stavu na veterině, tuplem by se nepřihlásil.

Upřímně řečeno, já věřím, že ten dědek- vyloženě dědek- si to zasloužil.

Jenže spousta lidí ho má zafixovanýho jako toho vola, co bezdůvodně bije roztomilý nevinný stařečky.

No, a je to- hezkej příklad tooh, jakou moc mají sdělovací prostředky a novináři, kteří radši obviní člověka (podle mě silně) v právu, protože se to líp čte.

Člověk ale musí sám uvažovat nad novinkama a zprávama- ať už je to "sjednotíme vám úvěry do jedné fajne půjčky" ale neřeknou vám, že vy jim zaplatíme pořádnou pálku a platíte ji třikrát tak dlouho, oni z toho platí vaše dluhy a sice zplácíte po menších částkách, ale nakonec klidně dvakrát tolik, než co jste dlužili.
"Po parku běham velký zlý neuvázaný pes bez náhubku, osmdesátník se po něm v sebeobraně ohnal holí a majitel stařečka neschopného pohybu surobě zbil a nakonec utekl"( a zbytek výše).

Vzhelem k tomu, že jsem tenhle článek psala na několikrát a začínala jsem ve středu, sorry za opakování a přeskakování, sama se v tom ztrácím. Takže v závěru: televize a noviny jsou svině (to už víme dávno) a jestli potrestají páníčka za to, že napadl chlapa, kterej mu možná zabil psa (a ani ze čtvrtiny tak vážně), vážně "jde tenhle stát do kytek".

Televizi a novinářům přeju, aby se často a hlasitě veřejně omlouvali za zkreslené informace a medializaci z toho zajímavějšího úhlu a imaginárního pohledu.
Páníčkovi přeju výhru a zdravýho psa.
Psíkovi přeju život a zdraví.
Morousovi přeju modřiny:) Já vím, jsem hnusná, ale kdo vyrostl s věrnou němou tváří po boku, udělal by to samý.

P.S.: zvláštní, že mediální prostředky mají tendenci vždycky obviňovat přeživšího. I když ten mrtvej nebo zraněnej si začal a druhej se jenom bránil, ve větčině případů je jako hajzl podán ten jenom zraněnej nebo živej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama